top of page
Antiseptikavimas
JUS_0028.JPG

Antiseptikavimas - tai specialiu antiseptiku medienos paviršiaus dengimas, siekiant apsaugoti ją nuo įvairių fizinių ir biologinių veiksnių. Jau senovės Egipte išskirtinai vertingi medienos gaminiai buvo impregnuoti kedro aliejumi, kad jie ilgiau išlaikytų savo išvaizdą ir savybes.

Pramoninės medienos impregnavimui daugelį amžių buvo naudojamos medienos dervos ir kietųjų anglių konservantai. Šiandien medienos konservantų pasirinkimas yra daug platesnis ir svyruoja nuo natūralių aliejų iki specialiai sukurtų medžiagų.

Antipirėninimas

Antipirėninimas - tai medienos dengimas specialia priešgaisriniu tirpalu (antipirėnu), kuris skirtas medinių konstrukcijų degumui mažinti. Ugniai atsparūs medienos gaminiai yra atsakingo pastato pagrindas. Taip yra todėl, kad medienoje naudojami cheminiai konservantai sulėtina oksidacijos procesą, kuris atsiranda, kai mediena dega. Todėl mediena dega lėčiau, išsiskiria mažiau degančių dalelių ir susidaro mažiau dūmų,o tai duoda daugybę privalumų. Visų pirma, daugiau laiko galima skirti saugiai evakuacijai pastate. Be to, kadangi gaisras plėsis lėčiau nei neapdorotos medienos, gaisras gali būti greičiau sustabdytas. Tokiu atveju sumažėja tikimybė, kad atsirastu didelė žala.

JUS_0029.JPG
bottom of page